8 May 2010

basit bir hikaye

Nereden girdiniz hayatımıza , hangi boşluğumuzdan sızdınız yüreğimize sormadan edemedik işte, affediniz. Sizi tek kişilik odamıza aldık, kusura bakmayınız. Çift kişilik odalarımız özel olanlar, yani gerçekten kalmaya niyetlenenler içindir. Fakat siz kapıdan girer girmez söylediniz fazla kalamayacağınızı, içeri almalı mı almamalı mı telaşıyla bizi baş başa bıraktınız bu tavrınızla. Derken bir baktık ki yerleşmişsiniz, biz hiç farkında olmadan. Neyse bir temizlikte sizden sonra yaparız, siz gidince toparlarız bünyemizdeki tek kişilik odamızı. O zaman fazla kaynaşmayalım, sonra kalmanız konusunda ısrarcı oluruz, yok sizi sıkmak asla istemeyiz. Yalnızlığınızla gelmiştiniz. Yine onu alırsınız giderken, emanet dolabında saklıyoruz onu sizin için, endişelenmeyiniz. Merak etmeyin hiçbir şeyiniz kalmaz bizde hatta, Belki bir parça da götürürsünüz bizden. Bir kere sizi misafir saydık, ondandır tüm yaptıklarınıza olan hoşgörümüz. Bazen duygusuz olursunuz, bazen bencil, bazen sinirli, bazen kızgın, bazen de kıyarsınız işte size aşkla bakan gözlere ve biz buna da alışırız, bekleriz. Hayır, sizi karalamak değildir niyetimiz, inanın aslında siz çok değerlisiniz. Sadece merak ederiz, niye hep “ yolu gösteren” biz oluruz hiç düşündünüz mü?

Kapıdan çıktığınız anda kapanır sizi yazan tüm defterler, susar sizden bahseden şarkılar, kokunuzun sindiği çarşaflar yıkanır, gülüşleriniz silinir hafızalardan ve değişir fonda ki müzik, yeni gelecek olana hazırlık başlar.
Yalnızlığınızdan sıkılmıştınız, biraz hava almaya çıktınız, bizle karşılaştınız. HEPSİ BU ASLINDA.basit bir hikaye, bir daha yaşayamayacağınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...