17 Haz 2010

garip olan ne?

Hayat çok garip, bahaneler çok ve bazen acıtıcı. İnsanlar çok da yaratıcı bahane uydurma konusunda. Karşısındakinin durumu “çakmayacağından” emin, sırala bahaneleri… Diyecek bir söz yok ona, bu kadar  reddedildikten sonra. Yalana dayalı tüm ilişkilerimiz zaten,  alt tarafı onlara bir yenisini daha eklemiş oluruz, sonra kaldığın yerden devam.

Hayat çok garip, insanlar çirkin ve kaba. “Nezaketten yoksun bir avuç insan, tüm dünyasını kişinin nasıl mahvedebilir?”  sorusuna yanıt benim hayatım. Çirkin sıfatını yapıştırmam için bir insana , bir bakış yetiyor. O soğuk,  kıskanç ve boş  bakışlar... Aşağılanmayı hak eden bir grup insan…  yalnız ve mutsuzlar, hak ettikleri gibi.

Hayat çok garip, sözcükler aldatıcı ve kırıcı. Kelimelerin anlamlarıyla oynanan oyun, hislerle oynanan oyun kadar can yakıcı. Karşındaki, zihnindekileri kusarken  sana, sen sağır olmayı dilersin. Sussun ve bir daha konuşmasın, onunla birlikte tüm dünya sessizliğe boğulacak olsa bile… sussun.

Hayat çok garip, ummadığın anda, o karşında. Elinde bir kutu çikolatalı pasta.  Kucak dolusu mutluluk getirmiş sana. Sarılınca boynuna, hissedince o tanıdık-sana ait- kokuyu, ruhun hafiflemiş.  Bütün melankolik hallerin arka odada kalmış. Beklediğin hep buymuş.

Hayat çok garip ya da ben, belki de sen veya o.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...