24 Ağu 2010

bazı insanlar...

İnsanlar bencildir. Kendi çıkarları ya da keyifleri söz konusu olduğunda, kimseyi önemsemeyecek kadar bencildirler. Aynı zamanda bu tip insanlar iki yüzlü olur ki işte bu karakter özelliklerine sahip insanlar, hayatın ne kadar boş olduğunu sürekli size kanıtlarlar.
Bir de kıskançlık varsa, hem de gizli kıskançlık, kaçın. Size iyi görünüp gizliden kuyunuzu kazarlar itinayla. Arkanızdan çok güzel iş çevirirler, aynı zamanda bir ustadır bu arkadaşlar yalan konusunda.   Yalanları toparlama üzerine kuruludur bütün muhabbetleri. Kazara bir şeyi toparlayamazlarsa da “saflık” larına verilmesini isterler yalvaran, masum ayağına yatan gözlerle. Sizin tüm geçmişinizin çetelesini tutar bu zavallıcıklar. En yakınınız gibi görünüp, güven sağlamaya çalışırlar. Bükemediğin eli öpeceksin mantığıyla yaklaşıyorlarmış gibi görünürler. Halbuki bileğinizi bükme gayesinden bir gün olsun vazgeçmemişlerdir. Tek dertleri sizin açıklarınızdır. Sizin mutlu olmanıza ya da görünmenize, başarılı olmanıza  asla dayanamazlar, eğer öyleyseniz derhal kalp kırıklıklarınızı hatırlatırlar. Maksat sizi üzmektir ya, bir şeyleri unuttuğunuzu ve iyi hissettiğinizi söylediğinizde, kendinizi çok değersiz hissettiğiniz o gün var ya işte zulada tuttukları, “o gün nasıldın ama?” sorusu sizi düşündürür. “Kim bu yanımdaki ?” dersiniz. O ise gülümseyerek “hala üzülüyor musun yoksa,” der. Sizin aklınızdan geçen ise o gülümseyen suratı dağıtmaktır, büyük bir zevkle. Susarsınız. Başta amacınız şans vermektir. Hoş görürsünüz bazı kıskançlıkları, hatta çoğu zaman üzerinize alınmazsınız. Fakat bir sonu gelmez bu tavırların. İş değişir. Kaybolup gitmesin istediğiniz güzel sandığınız ilişkinizin, çıkarlar ilişkisine döndüğünü fark ettiğinizde, tek üzüldüğünüz, sizin de masumluğunuzun yok olmaya başladığı gerçeği olur. İnsanlar birbirlerini etkiler, hayatınızda olan insanlara benzersiniz zamanla.  Hatta bazen daha da kötüleşirsiniz, kötü olandan! Korkmayın, büyüyorsunuz.

5 yorum:

 1. ne kadar da doğru söylemişsin. kötü olandan da kötüleşmek zamanla.

  YanıtlaSil
 2. büyümek canını yakıyor insanın.. ben de büyüdüm.. hem de kazık kadar kadın olduktan sonra. pat diye.. iğrenç bir büyümeydi.. çocuk kalmayı isterdim biliyor musun?
  neyse... artık şunu öğrendim : (ne yazık ki) Dost,sandığın bile yara aldığın yerden saldırmaya çalışan köpek balığı olabilir birgün... o yüzden kimseye kanını gösterme.. ve kimseye, bir gün eteğinden dökeceği taşları elinle verme..

  YanıtlaSil
 3. üryan, yazılarını seviyorum.

  YanıtlaSil
 4. güzel yazı olmuş...gerek ifadelerin netliği gerekse düşünceyi ''cuk ''oturan kelimelerle anlatışın çok güzel...bunun yanında,insanların ne olduğunun bu kadar net ortaya çıkması,insanlık adına üzücü...diğer ifadeyle,böyle insanların varlığı,veya insanların bu durumdan sıyrılamamaları,aşamamaları çok üzücü...hem kendi adıma üzücü,hem de insanlık adına üzücü...ellerine sağlık,çok güzel ifade etmişsin...

  YanıtlaSil
 5. Bende kazık kadar oldum ama bulamadım cikarsiz bi dost buda beni iyice karamsar hale getirdi dostluklar bazinda, bir yerde okumuştum insanlar seni uzecektir,uğruna üzülecek insanı bulmak önemli

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...