10 Ara 2010

nakarat

Hayatımızı güzel yapan insanlar vardır, dönemsel olarak.  Yaşamınızın ortasına yerleşirler. Kötü olduğunuz anlarınızda yanınızda belirir ve siz iyi hissedince, sessizce kaybolurlar. Onların hakkında konuşmazsınız, yazmazsınız. Belki uzun süre fark etmezsiniz bile onların iyiliklerini. Yalnızlığınızda gelmişlerdir ve sizi birilerine emanet edip giderler, iyi olduğunuzdan emin olunca. 

Bu insanlar bazen telefondaki o ağlamaklı ses olur  “seni çok sevdim” diyen,  bazen sinemada aynı repliğe birlikte ağladığınız, sonra da birbirinize bakıp “ne yapıyoruz biz” diyen gülüşmeler olur. Bazen de uyumadan önce size sımsıkı sarılan o el olur. Siz fark etmezsiniz.
Zaman kendi yolunda akarken, bir gün size aynı kareyi bir kez daha yaşatır. Bu basit bir karşılaşma sahnesi olabilir ya da yeni bir tanışma sahnesi, belki de bir ayrılık sahnesidir.  
Tekrar tekrar yaşarsınız aynı şeyleri ve siz yine fark etmezsiniz, onların aslında hayatınızın önemli karakterleri olduklarını.

2 yorum:

  1. Bu bir dostluktur anlattıklarınız. Bizim sayfadaki dostlukla ilgili bir mini öyküyü, gerçek olan bir anektodu paylaşmak isterimsizinle..

    Mehmet Akif Bebeğin ziyaretçisi yine geldi. 
Fakat pencere camı kapalı olduğu için, camda nöbet bekledi. Bebek ile kedi arasındaki garip iletişim onların arasında derin bir arkadaşlığı simgeliyordu. 
(Resmi tıklayarak gerçek boyutunda görebilirsiniz.)

http://mefkuremiz.blogspot.com/

Gerçek öyküyü okumak için bir önceki kayıttaki "Bir anne, bir bebek, bir de kedicik" adlı yazıyı da okumalısınız.

    YanıtlaSil
  2. toller header und toller blog mach weiter so :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...