23 May 2010

vesaire

Başrolde olmayan, hani o çok tanımadığımız karakterler vardır ya, aslında filmi onlar oluşturur.olayların akışını değiştirirler, istedikleri gibi olur her şey ama fark etmezsin, hissetmezsin. Sen sanırsın ki  sen oynuyorsun bütün oyunu.küçük bir dokunuşla her şey çözülmeye başlar bir anda,Asıl güç sahiplerini görmeye başlarsın, gördükçe kendi gücün azalır, yok olur. Çaresiz kalırsın. Bir çözümü yoktur olanların.

Sesler birbirine karıştığı anda, müzik yükseldiğinde, gülümsemeler yok olduğunda, sessizce bekle, varlığını unutturmak istercesine. Nasılsa çözümü yok hiçbir şeyin, sistem belli, doğ, büyü, oku, çalış, öl. Bu ise yaşam, gözleri kapamalı bir an önce dünyaya.

Zaman durmuş olsun, o içini titreten ses yanında , kulağına fısıldıyor, “özledim seni”. Peki sen, onunla kalmak istiyor musun?

Biliyorum ki sen sadece istediklerinle uyursun ve Yalnız uyumayı sevmezsin. Demiştin ya bir keresinde
“terk edilmiş gibi hissediyorum, sen yanımda uyumuyorsan.”
Ben değildim asıl istediğin, biliyordum ve susuyordum. Çünkü ben inanmak istiyordum, sana. Sen hep konuşuyordun, ben dinliyordum. Ne güzel hikayeler anlatıyordun, yalan dolu ama keyifli, bile bile kanıyordum sana ve susuyordum. Çünkü “an” bozulsun istemiyordum. Sen hep benim yanımda kal istiyordum. Kal da, yalanlar kabulüm. Dudaklarım kuru bir halde uyandığımda senin elinden su içmek, senin giyinişini izlemek, aynada kendine gülümserken sana sarılmak, saçlarına dokunmak istiyordum. Ağzımı bile açmıyordum, yanlış bir şey söyleme korkusundan. Susuyordum. Biliyordum aslında ne yaparsam yapayım seni durduracak gücüm olmayacak sen gitmek istediğinde. Tek istediğim geciktirmekti senin gitmeni. Bazen de ben  yalanlar söyledim sana, seni heyecanlandıracak oyunlar oynadım, oyaladım seni. Sırf biraz daha yanımda kal diyeydi hepsi. Biliyordum, gidecektin sonunda. Uyumadan önce sana anlattığım o hikayeler var ya, zamanla o kadına aşık olan adamın hikayeleri. Adam hep başka kadınlara aşık olduğunu sanıyordu ama sonunda anlıyordu ki hepsi aynı kadın. İşte o adam ol istedim. Her kadında benden bir parça bul, üst üste koy, biriktir kadınları, sonra toplama bak, “ ben” oluşmuş muyum?

Senin gidebilme olasılığın artık bünyeme ağır gelmeye başlayınca, bırakmaya karar verdim senli günleri.

En çok “bebek gözler” ini özlüyorum ve “öpülesi Yanaklar” ını tabi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...