18 Haz 2010

the end

ne güzel kayboluyorsun sen öyle, gitgide küçülüyorsun. ben sana bakıyorum arkandan. gerçekten yok oluyorsun. herhangi bir "anı"ya dönüşmek üzeresin tam şu an, muhtemelen bir daha aklıma gelmeyecek olan. keyifliyim, bu yüzden hiç sorun yok. ben yine oyunlarıma geri dönüyorum, dışarıda eğlence beni bekler bilirim. güzel vakit geçirdim, kısa bir yanılma anı diyelim. arada güzel böyle heyecanlar. evet evet övünebilirsin kendinle , biraz heyecanlandım doğrusu, severim ben böyle kendine inan insanları. sen bana hikayelerini anlatırken kendine olan sonsuz inançla, ben gülüyordum ya sana hani, gerçekti o gülmeler. evet gerçekten dalga geçiyordum. sıkıcıydın çünkü. çok uzaktın benden. yalnızlıklardan bunalmıştım zaten bir de senin yalnızlığın fazlaydı bana.
senin bir artın yoktu diğerlerinden.
* üzgünüm, çok daha iyilerini gördüm.
* üzgünüm, seni hiç özlemeyeceğim.
* üzgünüm,  sen hiçbir zaman yetmedin zaten.
* üzgünüm, sana bir konuda yalan söyledim.

bu aralar tek isteğim...

Sessizlik… biraz sessizlik istiyorum ve biraz zaman. Yalnız kalmaya ihtiyacım var, bana gereken fiziksel uzaklıklar. Kendimle vakit geçirmeyi özledim, kendimi özledim. Dergilerim, kitaplarım, fonda sakin tınılar ve kahvem, bol sütlü olanından. Gevşemeye ihtiyacım var.

Hayat birden çok hızlandı ve bu tempo beni delirtiyor. Bir yere yetişmek istemiyorum, yeni insanlar istemiyorum, hele ki var olanları çıkarmaya çalışırken ben, yenileri için hiç enerjim yok.biraz sussak, kimse konuşmasa, dedikodular kesilse, aptal gülümsemeler yok olsa, gereksiz şımarıklıklar bitse ve ben çok uzaklarda olsam… her şey güzel olur.

Yogayı özledim, kaslarımı geri istiyorum. Gevşemek diyorum ya, hiçbir şey düşünmeden, hayattan sıkılmadan, sadece var olduğun, nefes aldığın için duyduğun şükran duygusuyla , gevşemek. Yalnız olmadığını, öylesine bırakılmış, başıboş olmadığını bilmenin verdiği bir güven duygusuyla gülümsemek ve bir parça çikolatanın tadını hissetmek hayat olsa gerek.

Favori çikolatama zam gelmiş! Evet, bundan sonra canımı illa ki bir şeyler sıkacaksa, bu tür şeyler sıksın. Çikolatanın fiyatının artması, masaya dökülen kahve, tırnağın kırılması, bacağımdaki kramp, café de sevdiğim tatlının yeni bitmiş olması… bunlardan daha “ciddi” problemler istemiyorum artık hayatımda. Ömrümü yemeye hiç niyetim yok çünkü 50deyken ben, 35 gibi görünmek istiyorum :)
Yaşasın gamsızlık!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...