9 Ağu 2011

sakinleş

Ben de tam ondan bahsedecektim. O söz ettiğiniz yapıdaki kadınlar, hani şu baskın olmaya çalışmaktan yorulmuş, ezilmeye mahkum, ne yapsa da bir türlü toparlayamayan, hep bir yanı eksik, dökük kadınlar.  Evet ben de gördüm bugün onlardan birini. Bir şey yapmam gerektiğini, o şeyi yapmak zorunda olduğumu söylüyordu fakat o konuşurken yüzüne bakmayı bile akıl edemediğimden silinmiş aklımdan tüm sözcükleri.

O konuşurken, aklımda suçu neydi de bu hale geldinin muhasebesi…  yüzüme değen bakışları, bacaklarıma, belime… neden iç geçirir ki bir kadın diğer kadına bakarak? Belki de bunu neden belli eder demeliyim. Onun yaşındaki bir kadın öğrenmiş olmalı saklamayı tüm duyguları. Peki, diyorum, sen nasıl bu kadar zavallı oldun? Susuyor, utanıyor. Tüm o, aklı sıra küçümseyen bakışlarının öcünü alıyorum farkında olmadan. 

Hırslandırıyorum onu bir şeyler için. Genç olmak istiyor, farklı olmak istiyor, kendisinin bana baktığı gibi diğerleri de ona baksın istiyor. Daha çok utanıyor.
Affettim diyorum. 

Ps: Kadınlar şunun farkında, yakın bir iki arkadaş hariç tüm kadınlar sürtüktür, önyargısı çoğu zaman olumlu sonuç verir. Güzelliğiniz, sevgiliniz, paranız, mevkiniz, aklınız, tarzınız, sahip olduklarınız, hayalleriniz… bunlardan biri bile diğer bir kadını çıldırtması ve kendine bile itiraf edemediği, size karşı gizli bir hayranlık beslemesi için yeterli bir sebeptir. Bunu bilerek yaşamak lazım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...