14 Ağu 2011

kendimle buluşma

Sadece dışarı çıkıp hava almak gerekir bazen, o ağır taş gelip yüreğine hatta tüm bedenine çöktüğü zaman. Temiz hava gerekir bazen, tüm iç sıkıntılarının uzaklara gitmesi için. Tabi bir dilim pasta da olmalı temiz havanın yanında. Kendinle barış imzalama vakti gelmiştir artık, denize bakıyorsa gözlerin ve ışıklar yanmaya başladıysa karşı kıyıda.

Hiçbir şey senden değerli değil, cümlesiyle başlayabilirsin kendi gönlünü almaya ve pastadan bir ısırık daha… Denizin en derinine bakarak ve sanki karşı kıyı senin en değerli izleyicinmiş gibi ciddiyetle ve sanatla konuşmalısın. En güzel ses tonunla… En güzel vurgularla…

Gerçekten iyi müzikler olmalı kulaklarında, temiz yiyeceklerle beslenmelisin, çorba içmelisin bol bol. Zamanla vitamin haplarını da bırakırsın, meyve yemeye başlayınca. Ama bence meyveden daha çok kitap tüketmelisin zayıf bünyen için. Çok geç ve penceren açık uyumamalısın sonra. Denize ayakların değmeli bir de. Daha çok yürümelisin uzun sahil yolunda ve gülmelisin her üç cümlenin birine.

…ve karşı kıyıdan alkış sesleri yükselir. Gözleri nemli karşı kıyı sakinleri senin de gözlerinin dolmasına neden olur. Rüzgar sana sarılıyordur bu güzel konuşmanı takdir amaçlı. Seversin o an kendini, bir önceki andan daha çok.

Nasılsa daha uzun zaman birliktesin bu bedenle.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...