16 Ara 2013

iç ses

Başarısız değilsin ve inan başarıların doğru insanlar tarafından görülüyor,  takdir ediliyor. Kabullenirsen başarısız olursun. İtiraz et, kavga et veya söv ama “başarısızlığı” hiç bir zaman kabul etme.

Evet, acelecisin ve bunun için haklı sebeplerin var. Hayatta bazı şeyler sağlam temellere oturmak zorunda, bazen sabır gerekir. Sabır gösterirken tabi ki sıradanlaşmayacaksın, amacını unutmayacaksın ve karşına çıkacak fırsatlar için kendini hazırlayacaksın. Doğru zamanda ve doğru yerde gösterilen sabır, gelecekte, sen parmak ucuna kalktığında seni havaya ziplatacaktır.

Sıkılgansın ve bu seni sürekli yeni fikirlere itiyor. Seni tekdüze insanlardan farklılaştırıyor. Çok fazla yeni işle uğraşmak belki sıkılmanı engeller ama ürettiklerinin kalitesini düşürür. Sana gerçekten keyif veren işlerle uğraşıp başardıkların seni tatmin ettiğinde belki yine sıkılacaksın, ama her yeni düşünceden daha fazla keyif alacaksın.
Hayatta kendileri için yazılan hikayeleri yaşayan insanlar bunu kabul ettiklerinde birçok şeylerini yitiriyorlar ama kendi hikayelerini yaratabilen insanlar çok daha mutlu yaşıyorlar ve hikayelerini paylaşmak da onlara çok büyük keyif veriyor.

Sen, gün gelecek çok büyük başarı hikayelerine imza atacaksın, eğer hayattan yılmazsan, pes etmezsen ve sıradanlaşmazsan.

Aklıma gelmişken son bir şey; kaçmak seni sorumluluklarından kurtarmaz. Sadece kendini kandırırsın. Kendini kandırmayı alışkanlık yaparsan vay haline. Kendine, ben bir işi tam olarak yapamıyorsam hakkını veremiyorsam bırakmalıyım diyeceksin.

Orjinallik.

Ps: İç sesim hiç susmasın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...