21 Ara 2013

Almanak

Garip zamanlar. 

Hiçbir şey anlamadan geçen bir yıl. Hayatımda başka bir döneme geçtiğim bir yıl. yeni insanlarla tanıştığım, bazı dostlar edindiğim bir yıl. 

Ocak ayı stresli geçti. Şubat isteklerime kavuşma ayıydı. Martı hatırlamıyorum. Nisan koşturmaca ve hazırlıklarla geçti. Mayıs evlilik ayı. Haziran, temmuz, ağustos yoğunluk, yorgunluk, alışmaya çalışma... hepsi bir anda. Eylül yeniden okula dönüş. Ekim en tatsız doğum günü listeme bir yenisini ekledim, doğum günüm olunca sıkılıyorum. Kasım, beklentileri düşürme zamanı. Aralık “planlara devam, 2014 belki tam istediğin gibi geçer” deme zamanı.

Bazen aklımdan geçenleri anlatmak çok zor. Belki kelime haznem yetersiz. Bilmiyorum şimdi. Ya da canım istemiyor. Bildiğim bir şey var, insanlar huzursuzken ben nasıl iyi hissedebilirim, sorusunun içimi kemirmesi.


Ne yapmak istiyorum biliyor musun, her şeyi bırakarak uzun bir yolculuğa çıkmak ve "kendim" aklıma gelmeyecek kadar başka bir kültüre maruz kalmak. 

Bir kitap yazmaktan, başkaları okuyunca bana aitliği kalmayacağından vazgeçiyorum. Benim için bencillik böyle bir şey. Kelimelerim çok değerli.

Bugün 21 Aralık, en uzun gece, bi' kahve?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...